KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545357

nr 1454 5357

Brita Molin

(f. 1919), Sverige

Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Hus, 30x87 cm, yttermått inklusive ram: 38x94 cm

Kondition: smärre dukintryck

Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,

Utrop:

300 kr

Såld:

700 kr

måndag 14 mars 2022
kl 19:21:04

Brita Molin

Läs mer om Brita Molin
Lis Husberg (f. 1920)